ZEBRANIA RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

Zebrania rodziców w roku szkolnym 2021/2022


W tym roku szkolnym zebrania nadal będą rozpoczynać się o godzinie 17.00.
A oto terminy kolejnych spotkań klasowych z rodzicami:

  •   7 września 2021r.

  •  

Wychowawcy klas i wszyscy nauczyciele oczekują w tym dniu na rodziców swoich uczniów.


ZEBRANIA RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Zebrania rodziców w roku szkolnym 2020/2021


W tym roku szkolnym zebrania ndal będą rozpoczynać się o godzinie 17.00.
A oto terminy kolejnych spotkań klasowych z rodzicami:

  •   8 września 2020r.

  •  19 listopada 2020r.

  •  28 stycznia 2021r.

  •  22 kwietnia 2021r.

Wychowawcy klas i wszyscy nauczyciele oczekują w tym dniu na rodziców swoich uczniów.


Wyprawka szkolna w roku szkolnym 2020-2021

 

Wyprawka szkolna

Informacja dotycząca rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych

w latach 2020-2022 realizowanego w 2020 roku

 

·       Do kogo kierowana jest pomoc?

 

W roku szkolnym 2020/2021 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych jest udzielana uczniom:

1) słabowidzącym,

2) niesłyszącym,

3) słabosłyszącym,

4) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,

5) z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją,

6) z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,

7) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród niepełnosprawności, o których mowa odpowiednio w pkt 1–6,

8) z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,

9) z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród niepełnosprawności, o których mowa odpowiednio w pkt 1–6 i 8

– posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910), albo orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 312 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60, 949 i 2203, z 2018 r. poz. 2245 oraz z 2019 r. poz. 1287).

 

 

·       Jaką pomoc można  otrzymać w ramach programu?

 

W roku szkolnym 2020/2021 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego oraz materiałów ćwiczeniowych jest udzielana:

a) uczniom, o których mowa powyżej pkt 1–7, uczęszczającym w tym roku szkolnym do: branżowej szkoły I stopnia, klasy I branżowej szkoły II stopnia, klas I i II czteroletniego liceum ogólnokształcącego, klas II i III dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego prowadzonych w czteroletnim liceum ogólnokształcącym, klas I i II pięcioletniego technikum, klas II–IV dotychczasowego czteroletniego technikum prowadzonych w pięcioletnim technikum, klas III–VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas VI–IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, klas I i II liceum sztuk plastycznych, klas II–IV dotychczasowego liceum plastycznego prowadzonych w liceum sztuk plastycznych, klas V i VI dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych lub klas V i VI dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych prowadzonych w liceum sztuk plastycznych;

b) uczniom, o których mowa powyżej pkt 8 i 9, uczęszczającym w tym roku szkolnym do szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy.

W roku szkolnym 2020/2021 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia w zawodach jest udzielana uczniom, o których mowa powyżej pkt 1–7, uczęszczającym w tym roku szkolnym do klasy III branżowej szkoły I stopnia lub klas III i IV dotychczasowego czteroletniego technikum prowadzonych w pięcioletnim technikum.

W roku szkolnym 2020/2021 pomoc w formie dofinansowania zakupu materiałów edukacyjnych do kształcenia zawodowego jest udzielana uczniom, o których mowa powyżej pkt 1–7, uczęszczającym w tym roku szkolnym do: klas I i II branżowej szkoły I stopnia, klasy I branżowej szkoły II stopnia, klas I i II pięcioletniego technikum, klasy II dotychczasowego czteroletniego technikum prowadzonej w pięcioletnim technikum, klas III–VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas VI–IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, klas I i II liceum sztuk plastycznych, klas II–IV dotychczasowego liceum plastycznego prowadzonych w liceum sztuk plastycznych, klas V i VI dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych lub klas V i VI dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych prowadzonych w liceum sztuk plastycznych.

 

·       Ile wynosi dofinansowanie?

Dofinansowanie zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych dla jednego ucznia będzie wynosić:

dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi (w przypadku gdy są to uczniowie z niepełnosprawnościami spośród następujących niepełnosprawności: uczniowie słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym), uczęszczających do szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy w roku szkolnym: 2020/2021

do kwoty 225 zł

dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród niepełnosprawności, o których mowa wyżej, uczęszczających   w roku szkolnym 2020/2021 do branżowej szkoły I stopnia lub klasy I branżowej szkoły II stopnia;

do kwoty 390 zł

dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy są to niepełnosprawności spośród niepełnosprawności, o których mowa wyżej, uczęszczających w roku szkolnym 2020/2021 do: klas I i II czteroletniego liceum ogólnokształcącego, klas II i III dotychczasowego trzyletniego liceum ogólnokształcącego prowadzonych w czteroletnim liceum ogólnokształcącym, klas I i II pięcioletniego technikum, klas II–IV dotychczasowego czteroletniego technikum prowadzonych w pięcioletnim technikum, klas III–VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas VI–IX ogólnokształcącej szkoły baletowej, klas I i II liceum sztuk plastycznych, klas V i VI dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas II–IV dotychczasowego liceum plastycznego prowadzonych w liceum sztuk plastycznych lub klas V i VI dotychczasowej ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych prowadzonych w liceum sztuk plastycznych.

do kwoty 445 zł

 

·       Jak ubiegać się o pomoc ?

                    

Aby otrzymać pomoc na zakup podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych należy:

  • złożyć wniosek do dyrektora szkoły do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2020/2021. Wniosek składa się w terminie ustalonym odpowiednio przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, właściwego ze względu na siedzibę szkoły. Wniosek może złożyć rodzic ucznia, prawny opiekun, rodzice zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka, osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka, albo pełnoletni uczeń, a także nauczyciel, pracownik socjalny lub inna osoba za zgodą rodziców ucznia, prawnych opiekunów, rodziców zastępczych, osób prowadzących rodzinny dom dziecka, osób faktycznie opiekujących się dzieckiem, jeżeli wystąpiły z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka, albo pełnoletniego ucznia.

  • do wniosku należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910), albo  kopię orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 312 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60, 949 i 2203, z 2018 r. poz. 2245 oraz z 2019 r. poz. 1287).

  • zwrotu kosztów zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych dokona dyrektor szkoły po przedłożeniu dowodu zakupu, do wysokości wartości pomocy.

  • w przypadku szkół prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego inne niż gminy, osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, koszt zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych, po przedłożeniu dowodu zakupu, do wysokości wartości pomocy, zwraca odpowiednio wójt, burmistrz lub prezydent miasta, właściwy ze względu na siedzibę szkoły.

  • w przypadku zakupów indywidualnych dowodem zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych jest faktura VAT (wystawiona imiennie), rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie odpowiednio podręczników lub materiałów edukacyjnych, ćwiczeniowych. W przypadku złożenia oświadczenia, należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022.

  • w przypadku zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych dla grupy uczniów, koszt ich zakupu jest zwracany opiekunom uczniów albo pełnoletnim uczniom do wysokości wartości pomocy, po przedłożeniu potwierdzenia zakupu zawierającego: imię i nazwisko ucznia, nazwę i adres siedziby szkoły, klasę, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2020/2021, wykaz zakupionych podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, kwotę zakupu, datę zakupu i podpis osoby, która dokonała zakupu. Potwierdzenie zakupu wystawia podmiot, który dokonał zakupu, na podstawie faktury VAT i listy uczniów, dla których zakupiono podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe.

  • realizacja zwrotu kosztów zakupu podręczników do kształcenia ogólnego i do kształcenia w zawodach, materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego i do kształcenia zawodowego oraz materiałów ćwiczeniowych, nastąpi do dnia 7 grudnia 2020r.



Szanowni Państwo. Ważne!

 

W związku z działaniami profilaktycznymi związanymi z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa informujemy,

że od dnia 13.03.2020r. od godziny 13:00 do odwołania 

Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych w Częstochowie

zamyka obsługę bezpośrednią klienta zewnętrznego.

 

W razie potrzeby proszę kontaktować się telefonicznie od

poniedziałku do piątku w godzinach od 07.30 do 15.30

– nr telefonu 34 324 10 13.

 

 


Informacja dla rodziców. Ważne

 

Lekarze, specjaliści i eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Uczniowie w czasie zawieszenia zajęć powinni bezwzględnie pozostać w domach, nie powinni spotykać się w grupach w celu uniknięcia zarażenia wirusem. Przebywanie w skupiskach ludzi może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Rodzice powinni dołożyć wszelkich starań, aby zalecenia odpowiednich służb były należycie realizowane. W warunkach domowych należy także przestrzegać zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywają dzieci i młodzież..


ZEBRANIA RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Zebrania rodziców w roku szkolnym 2019/2020


Na prośbę rodziców w tym roku szkolnym zebrania także będą rozpoczynać się o godzinie 17.00.
A oto terminy kolejnych spotkań klasowych z rodzicami:

  •  5 września 2019 roku

  • 19 listopada 2019 roku

Wychowawcy klas i wszyscy nauczyciele oczekują w tym dniu na rodziców swoich uczniów.


UWAGA!

 

Zmiana terminu zebrań z rodzicami!

W związku z trwającym strajkiem nauczycieli informujemy rodziców, że termin zebrania z rodzicami w dniu 25 kwietnia 2019r. zostaje przesunięty na dzień 9 maja 2019r.
Za utrudnienia przepraszamy.

ZEBRANIA RODZICÓW

Zebrania rodziców w roku szkolnym 2018/2019


Na prośbę rodziców w tym roku szkolnym zebrania będą rozpoczynać się zawsze o godzinie 17.00.
A oto terminy kolejnych spotkań klasowych z rodzicami:

  •  7 września 2018 roku

  • 15 listopada 2018 roku

  • 24 stycznia 2019 roku

  • 25 kwietnia 2019 roku

Wychowawcy klas i wszyscy nauczyciele oczekują w tym dniu na rodziców swoich uczniów.


WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW

 

Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dla rodziców


Kalendarz roku szkolnego 2019/20202

 

1.        

Rozpoczęcie roku szkolnego:

2 września 2019r.

2.        

Zimowa przerwa świąteczna:

23.12.2019r. - 31.12.2019r.

3.        

Ferie zimowe:

13.01.2020r. - 26.02.2020r.

4.        

Wiosenna przerwa świąteczna:

 

9.04.2020r. - 14.04.2020r.

5.        

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie:

  • etap pisemny
  • etap praktyczny

 

23.06.2020r.

 

od 29.06 do 11.07.2020r.

6.        

Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

 

 5.06.2020r.

7.        

Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych:

26 czerwca 2020r.

 

Harmonogram konsultacji nauczycieli w roku szkolnym 2019/2020

PONIEDZIAŁEK

   
   
   
   
   
   
   

WTOREK

   
   
   
   
   

ŚRODA

   
   
   
   

CZWARTEK

   
   
   
   
   
   

PIĄTEK

   
   
   
   

Oferta kół zainteresowań (zakładka koła zainteresowań i organizacje)

Rada Rodziców

 

Radę Rodziców przy ZSZS tworzą rodzice wybrani spośród przedstawicieli wszystkich klas.

Numer konta Rady rodziców przy ZSZS:

47 1020 1664 0000 3402 0019 9331

 

Dożywianie

 

Posiłki dla uczniów ZSZS organizowane są na podstawie umowy zawartej przez Dyrektora szkoły z firmą cateringową i wydawane są podczas dużej przerwy w świetlicy szkolnej.

W roku szkolnym 2019/2020 opłata za jeden obiad dla ucznia wynosi 7,50 zł.

Rodziny, których dochody są niskie mogą starać się o dofinansowanie z Miejskich lub Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej.

W przypadku obiadów płatnych, nieobecność ucznia w szkole należy zgłosić telefonicznie do szkoły (34 324-10-13) do godziny 9.00 w danym dniu nieobecności. Nie zgłoszenie tego faktu skutkuje naliczeniem opłaty za posiłek.

Wszelkie formalności związane z dożywianiem w szkole załatwiane są przez pedagogów szkolnych w sali 207